Różańsko – najbardziej różana wieś w Polsce

Cel projektu

Celem projektu „Różańsko – najbardziej różana wieś w Polsce” było budowanie tożsamości lokalnej i poczucia identyfikacji z zamieszkiwanym miejscem a także wzrost integracji i wzajemnego zaufania mieszkańców Różańska poprzez cykl międzypokoleniowych działań. Motywem przewodnim projektu była RÓŻA, nieoficjalny symbol tej wsi.

Efekty

  • 14 listopada 2021 r. zorganizowaliśmy w Różańsku społeczną akcję sadzenia róż i porządkowania wspólnej przestrzeni. Grupa wolontariuszy uporządkowała reprezentacyjne miejsca we wsi oraz posadziła na nich kwiaty róży. Jednocześnie każdy z mieszkańców mógł otrzymać sadzonki do posadzenia w przydomowym ogródku. W inicjatywie udział wzięło 71 osób. Rozdaliśmy ponad 300 sadzonek róż!
  • Na elewacji zaniedbanego budynku stodoły w centrum wsi wykonany został unikatowy mural z motywami róż. Projektantem i wykonawcą był jeden z mieszkańców, hobbysta zajmujący się artystycznymi graffiti. Dzięki inicjatywie, w centrum wsi wita nas kolorowy mural z napisem: „Różańsko. Moje miejsce!” oraz pnące się wokół niego róże. [ZOBACZ]
  • Chcąc promować lokalną historię, ciekawe postacie związane z Różańskiem i budować tożsamość lokalną zaprosiliśmy mieszkańców oraz przyjaciół wsi do konkursu wiedzy o Różańsku. Specjalny test (10 pytań) można było wypełnić on-line lub papierowo poprzez urny w sklepach wiejskich. Nagrodami było 20 okolicznościowych koszulek z napisem: "Różańsko. Moje miejsce!". W konkursie udział wzięło ponad 100 osób.

Miejsce realizacji

Województwo Zachodniopomorskie, powiat myśliborski, wieś Różańsko

Czas trwania

wrzesień – listopad 2020 r.

Liczba odbiorców

100+

Galeria

Dofinansowanie

Projekt „Różańsko najbardziej różana wieś w Polsce” dofinansowany był ze środków marszałkowskiego „Programu Społecznik na lata 2019-2021”.

Skip to content