Pora Seniora w gminie Dębno

Od lipca do grudnia 2016 r. mieliśmy przyjemność realizować projekt edukacyjny "Pora Seniora w gminie Dębno". Projekt miał na celu zainicjowanie aktywnego uczestnictwa osób starszych (w wieku 60 lat i więcej), w różnych formach edukacji.

Projekt realizowany był w Różańsku, Cychrach, Krześnicy i Warnicy, w zachodniopomorskiej gminie Dębno. Niemal w każdym miesiącu odbywały się ciekawe szkolenia, spotkania, wykłady, zajęcia edukacyjne z różnych dziedzin (w sumie ponad 300 godzin zajęć!). Zorganizowane zostały także wyjazdy do kina, teatru, na koncert (w Gorzowie/Szczecinie) oraz trzydniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczki. Odbyły się również: międzywiejski Bal Seniora i turniej wędkarski w wędkarstwie spławikowym. Dodatkiem do projektu było natomiast nagranie trzech filmów dokumentalnych z udziałem seniorów. 

Projekt „Pora Seniora w gminie Dębno” współfinansowany był ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz Gminy Dębno.

 

Nasi partnerzy